אם הגעתם למאמר זה, כנראה שאתר הוורדפרס שלכם זקוק לזריקת מרץ. היתרונות של אתר מהיר הינם רבים –

  1. דפי אינטרנט מהירים משפרים את חווית המשתמש
  2. מהירות האתר הינה גורם סופר-חשוב לתוצאות הקידום שלכם (SEO)
  3. אופטימיזציה של מהירות אתר הוורדפרס שלכם תהפוך את האתר שלכם לידידותי יותר וכתוצאה מכך אחוז ההמרה שלכם ישתפר

במאמר נסקור מספר טיפים וטריקים שיעזרו לכם לשפר את מהירות אתר הוורדפרס שלכם.

בחרו שרת אחסון מצויין לאתר הוורדפרס שלכם

בחירת שרת אחסון מצויין תורמת רבות להצלחת אתר הוורדפרס שלכם. במידה ואתם מאחסנים את אתרכם בשרת אחסון חינמי \ זול בעל ביצועים נמוכים, כנראה שכל מאמציכם לעלות את מהירות האתר לא יעזרו. אנו ממליצים בחום לא להתפשר בעניין הזה. השקעה יחסית קטנה תספק תוצאות מעולות.

שיפור מהירות וורדפרס

איך לגרום לאתר הוורדפרס שלכם לטוס?

השתמשו בתוסף מטמון (Caching Plugin)

וורדפרס הינה מערכת ניהול תוכן אשר כתובה בשפת PHP. שפה זאת הינה שפה דינאמית מבוססת צד-שרת. המשמעות היא שבכל פעם שמשתמש מבקר באתר הוורדפרס שלכם, מערכת הוורדפרס מריצה תהליך פנימי אשר אוסף מידע רלוונטי ומציגה אותו בפני המשתמש. לתהליך זה ישנם יתרונות רבים אך יכול גם לגרום להאטה באתר כאשר ישנם הרבה מבקרים באתר.

על מנת לפתור את העניין הזה נוכל להשתמש בתוסף "אגירת מטמון". במקום לאסוף את כל המידע הדרוש בכל פעם שהמבקר עובר עמוד באתר הוורדפרס שלכם, תוסף המטמון יגיש לו גרסא שמורה של העמוד אשר תאוחסן בדפדפן של המבקר. תוספי Caching  מומלצים-

WP-Rocket

WP Super Cache

אופטמיזציה לתמונות

תמונות הינם חלק בלתי-נפרד מכל אתר וורדפרס כיום. כמשתמשים בהן בצורה נכונה, תמונות באתר וורדפרס מעודדות אינטראקציה של הגולשים, משפרות חוויות משתמש ועוד. החסרון הוא שגם לוקח להן הכי הרבה זמן להיטען. מה עושים? רוב התוכנות כיום לעריכת תמונות וגרפיקה באות עם אופציה מובנית לבצע אופטמיזציה לתמונות ולהוריד את משקלן תוך כדי שמירה על איכות התמונה. וודאו כי כל התמונות שהועלו לאתר הוורדפרס שלכם עברו אופטמיזציה נכונה.

בחרו תבנית עיצוב בקפידה

לתבנית העיצוב (Theme) שמותקנת על אתר הוורדפרס שלכם ישנה השפעה עצומה על ביצועי האתר. אל תתעצלו, השקיעו זמן ובצעו מחקר מקיף על מנת למצוא את תבנית העיצוב שמתאימה לאתר שלכם בצורה מיטבית. לכל תבנית עיצוב יש כיום Demo אשר מותקן על וורדפרס ונותן לכם אפשרות לבדוק אותה לפני רכישה \ הורדה. תוכלו להיכנס ל Google PageSpeed Tool ולבדוק את ה- Demo של תבנית העיצוב שבה אתם חושבים לבחור.

עדכנו את מערכת הוורדפרס שלכם

מערכת וורדפרס הינה פרוייקט "קוד פתוח" אשר מגובה בקהילה גדולה וחזקה סביבה. מפתחי וורדפרס עושים עבודה מעולה בשיפור והוספת פיצ'רים חדשים באופן תדיר. עדכוני וורדפרס למערכת שלכם משפרים ביצועים, פותרים בעיות אבטחה ובאגים ועוד. הקפידו על מערכת מעודכנת (כולל תוספים) על מנת להוציא את המירב מאתר הוורדפרס שלכם.

 

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם בשיפור המהירות של אתר הוורדפרס שלכם. אתם בהחלט מוזמנים להשאיר תגובה למטה או לפנות אלינו במידה ויש שאלות.

בהצלחה 🙂