בפוסט זה נעבור על נושא חשוב מאוד למפעילי אתרי אינטרנט ואתרי וורדפרס בפרט (המדריך יפרט את פעולות הגיבוי של מערכת הוורדפרס)-

איזה קבצים מאתר הוורדפרס שלי חשוב לגבות? ואיך לעשות זאת?

יש לזכור כי גיבויים לוקחים לנו משאבים מהשרת המאחסן את האתר שלנו ואיננו רוצים לכלות את כל המשאבים על גיבויים לא הכרחיים. בו בזמן חשוב לנו מאוד שהקבצים החשובים יהיו מגובים באופן תדיר ושתתאפשר גישה נוחה ומהירה אליהם.

למה לגבות אתר וורדפרס?

כל אתרי האינטרנט חשופים תמידית לפריצות האקרים, גניבות מידע, תקלות שרתים ועוד. דברים אלו יכולים לקרות באתרים ובשרתים הכי מאובטחים שקיימים –  יש לזכור כי ככל שטכנולגיית האבטחה ברשת משתפרת ומתעדכנת, ההאקרים אשר מעוניינים לדלות מידע ולחבל באתרי אינטרנט ברשת משתכללים ומשפרים את יכולת הפריצה שלהם בהתאמה.

גיבוי וורדפרס  לאתר שלך הוא הפתרון האולטמטיבי לכל הצרות הללו. גיבוי שכזה מאפשר לך לשמור את כל תכני האתר שלך במקום בטוח ולבצע שחזור במידה וצריך.לעיתים קרובות, משתמשים רבים שמתחילים עם האתר הראשון שלהם יוצאים מנקודת הנחה כי האתר שלהם לא צריך גיבוי. זוהי טעות נפוצה אשר כדאי להימנע ממנה בתחילת הדרך.

מה הדרך הכי טובה לבצע גיבוי לאתר הוורדפרס?

הדרך הטובה ביותר לבצע גיבוי לאתר הוורדפרס שלכם הינה להקים מערכת גיבויים אוטומטית אשר לאחר הקמה חד-פעמית תבצע את העבודה למענכם ותשמור גיבויים של אתר הוורדפרס שלכם באופן תדיר.

תוספי גיבוי לוורדפרס

ישנם מספר רב של תוספים המאפשרים לבצע גיבוי אוטומטי לאתר הוורדפרס שלכם. ריכזנו עבורכם מספר תוספים מומלצים לגיבוי נוח ובטוח.

VaultPress – תוסף גיבוי מעולה אשר מסתכרן בשלמות עם מערכת הוורדפרס שלכם ומאפשר לכם לבצע גיבויים תקופתיים (חודשי, שבועי ויומי), שחזורים אוטמטיים, הגנת ספאם ועוד.

Backupbuddy – אחד מתוספי הגיבוי הפופולריים ביותר בעולם הוורדפרס. מאפשר גיבויים תקופתיים, שחזורים, העברת אתרים שלמים לדומיין \ אחסון חדש ועוד.

גיבוי וורדפרס – איזה קבצים ותיקיות?

שאלה חשובה שנשאלת תכופות היא – "האם יש צורך לגבות את כל אתר הוורדפרס שלי בכל פעם?"  כמובן שפעולה זו, במידה ומבוצעת תכופות תגזול מאיתנו המון משאבים וזמן. במידה ואתם מעוניינים לגבות את הדברים הקריטיים ביותר באתר הוורדפרס שלכם הרשימה הזאת תעזור –

 1. WordPress CORE Files – קבצי הליבה של מערכת הוורדפרס
 2. תיקיית wp-content – תיקייה זו מכילה את תבניות העיצוב, התוספים ואת כל ספריית המדיה שלכם.
 3. קבצי הגדרות של וורדפרס –
  • wp-config.php file
  • .htaccess file
 4. WordPress Database – מערכת הוורדפרס מאחסנת את כל המידע שלה במסד נתונים מסוג MySQL. זה כולל את כל הפוסטים באתר, עמודים, משתמשים, תגובות וכו'.

אוקיי, למה לא לגבות הכל וזהו?

המלצתנו היא לבצע גיבוי מקיף ומלא לאתר הוורדפרס שלכם אחת לחודש, במידה ואתרכם מתעדכן תכופות, בצעו גיבוי מקיף ומלא פעם בשבוע. יש לזכור – גיבוי מלא ומקיף זולל הרבה מקום ומשאבים.

אנו ממליצים לתכנן את גיבויי אתר הוורדפרס שלכם בצורה כזו  –

 • גיבוי מלא ומקיף חודשי- כל קבצי ותיקיות האתר כולל מסד הנתונים
 • גיבוי חלקי שבועי- גיבוי חלקי של קבצי הגדרות ומסד הנתונים
 • גיבוי מסד נתונים יומי- גיבוי יומי של מסד הנתונים

רוב תוספי הגיבוי מאפשרים אופציות גיבוי חלקיות\מלאות לפי רצונכם. בנוסף ניתן לקבוע זמנים קבועים להרצת הגיבוי כך שלאחר הקמה חד – פעמית תוכלו להיות בטוחים כי אתרכם מגובה וניתן לשחזר אותו במקרה של צרות לא רצויות.

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם להבין מי נגד מי בעניין גיבוי אתר הוורדפרס שלכם. לשאלות ובירורים אל תהססו ליצור איתנו קשר