כיום, אין ספק כי לכמות הזמן שלוקחת לאתר הוורדפרס שלכם לעלות, יש קשר ישיר להצלחתו. אם אתר הוורדפרס שלכם איטי ומסורבל, הלקוחות שלכם פשוט יאבדו סבלנות ויעברו אל המתחרה שלכם – עצוב אבל נכון.

ביצועי אתר האינטרנט שלכם ישפיעו כמו כן על הדירוג שלכם בGoogle.  במאמר זה נסקור מספר טיפים לשיפור מהירות האתר בקלות. לפני ביצוע הפעולות הללו אנו ממליצים לבדוק את מהירות אתר הוורדפרס שלכם באמצעות שירותים כגון – Google PageSpeed או GTmatrix. באמצעות כלים הלו תוכלו לקבל תמונת מצב עדכנית לגבי מהירות האתר שלכם.

תהיו מעודכנים

הקפידו להשאר תמיד עם גרסת הוורדפרס העדכנית ביותר. העדכונים קלים לביצוע ותקבלו התראה בפאנל הניהול שלכם בכל פעם שייצא עדכון. עדכון משפרים אבטחה, מהירות ופותרים באגים שהתגלו. מומלץ בחום.

בחירה באחסון וורדפרס מתאים

הצעד הראשון בשיפור מהירות אתר הוורדפרס שלכם הינו לבחור בחוכמה איפה לאחסן את האתר שלכם. אם השרת שלכם צולע, קרוב להניח שפעולות האופטמיזציה לא ישפיעו רבות על הביצועים. המלצתנו היא תמיד  לדבר בטלפון עם חברת האחסון ולשאול אותה על איזה תוכנית הם ממליצים ואיך השרת יתמודד עם תרחישי קיצון של תנועה גדולה לאתר. פעמים רבות בעלי עסקים מחליטים לבחור בתכנית של אחסון שיתופי, מה שאומר שמאות אתרים נוספים נטענים ביחד עם האתר שלהם וכתוצאה מזה זמני הטעינה הינם ארוכים מהרגיל. המפתח כאן הוא לבחור את חבילת האחסון המתאימה לאתר הוורדפרס שלכם. אם אתם מצפים לתנועה גדולה ומשמעותית לאתרכם, יש לקחת את זה בחשבון ולא לבחור בתכנית הזולה ביותר.

השתמשו בתבנית עיצוב מהירה

תבנית עיצוב שקודדה בצורה לא טובה, או שמשתמשת בהרבה תמונות לכל רוחב האתר, תוסיף משקל לא רצוי לדפי האתר שלכם. במקרה הזה אתר הוורדפרס שלכם יגמגמם מספר שניות נוספות עד שיעלה למסך המשתמש.הקפידו לבחור תבנית עיצוב אשר מותאמת לדסקטופ, טאבלטים וסמארטפונים. מנועי חיפוש מעדיפים עיצובים רספונסיביים אשר נטענים במהירות.

שימו לב הרבה חברות של פיתוח תבניות עיצוב משתמשות בתוספי Caching ובCDN על דפי הDEMO שלהם על מנת לשפר את ביצועי התבנית כך שקשה לאמוד נכונה את מהירות האתר לפני שאנחנו ממש משתמשים בו.

תוספים ונהנים

תוספי וורדפרס היא דרך מעולה לשדרג את אתר הוורדפרס שלכם ולהוסיף פונקציונליות נוספת כנדרש. מילת המפתח היא כנדרש – כל תוסף שלא הכרחי מכביד בהחלט על האתר שלכם. עקבו בקנאות על התוספים שמותקנים באתר, עדכנו את הדרושים ומחקו את המיותרים.

אופטמיזציה לתמונות

תמונות הינן כלי מצויין לחלוקה נכונה של טקסטים ומידע. הבעיה היא שהן שוקלות הרבה ומכבידות על זמן טעינת אתר הוורדפרס שלכם. מסיבה זו בדיוק, לדף אינטרנט אשר מכיל הרבה תמונות איכותיות במשקל כבד ייקח הרבה זמן להטען.

מה עושים? ברוב תוכנות הגרפיקה כיום כגון פוטושופ, ישנה אופציה לאופטמיזציה אוטומטית לתמונות. אנו ממליצים בחום לבצע זאת על כל תמונה שאתם מעלים לאתר הוורדפרס שלכם מכיוון שזה ישתלם בהחלט בהמשך.

השתמשו בתוסף מטמון (Cache)

ישנם מספר תוספי מטמון הזמינים לנו להתקנה על מערכת הוורדפרס. תוספים מסוג זה יכולים לשפר רבות את מהירות האתר. הם מאפשרים דחיסה וכיווץ של חלקים מסויימים באתר שלכם ומגישים אותם דרך הדפדפן במהירות למשתמש.